İbrahim AZBOY hakkında,

       1994 yılında Hacettepe Tıp Fakültesi'ni kazandı. 2001 yılında mezun oldu. 2002 yılında Sağlık Bakanlığı İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği'nde uzmanlık eğitimine başladı. ''Çimentosuz total diz protezinin orta dönem sonuçları'' adlı teziyle uzmanlık eğitimini tamamladı. Dr. Azboy, 2015 yılında Doçent ünvanını kazandı.
       2014 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nin New York Eyaletinde Hospital for Special Surgery Hastanesi’inde diz ve kalça artroplastisin dünyada en önemli isimleri arasında olan Dr. Chitranjan S. Ranawat, Amar ve Anil Ranawat ile diz ve kalça protezleri, robotik diz cerrahisi, diz ve kalça artroskopileri konularında çalışmalarda bulundu.
       2015-2016 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nini, Philadelphia şehrinde Thomas Jefferson Universitesi ve Rothman Institüsün’de ‘’Adult Joint Recontruction and Research Fellowship’’ programına kabul edildi. Bir yıl süre ile  dünyanın saygın ve deneyimli cerrahlarından olan Dr. Javad Parvizi, Dr. William Hozack ve Dr. Richard Rothman’la birlikte primer ve revizyon diz ve kalça protezleri ve kalça eklemi koruyucu cerrahileri ameliyatlara katıldı ve bu konularda bilimsel çalışmalarda bulundu.
       Üyesi olduğu mesleki kuruluşlar arasında TOTBİD, International Sociaety of Orthopaedic and Traumotology (SICOT), European Federation of National Associations of Orthopaedics and Traumotology (EFORT),  ve Europan Hip Sociaety (EHS),  Türk Ortopedik Travma Derneği ve Kalça Diz Artroplastisi Derneği bulunmaktadır. Ayrıca International Consensus on Periprosthetic Joint Infection 2018 yılındaki toplantısı için Türkiye Delegesi olarak görevlendirilmiştir.
       Çalışma ve ilgi alanları, erişkin rekonstrüktif cerrahi (diz, kalça omuz, dirsek, ayak bileği protezleri, düzeltici ameliyatlar), diz artroskopisi (menisküs ve çapraz bağ ameliyatları) ve ortopedik travmalardır. Artroplasti ve artroskopi ile ilgili ulusal ve uluslararası toplantı ve kurslarda eğitici olarak eğitim vermiştir.
       Halen İstanbul Medipol Üniversitesi Özel İstanbul Medipol Hastanesinde çalışmaktadır.
       Evli ve iki çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.


DİZ PROTEZİ
KALÇA PROTEZİ
ÖN ÇAPRAZ BAĞ KOĞUKLUĞU
MENİSKÜS YIRTIĞI
Doç.Dr. İbrahim AZBOY
İstanbul Medipol Üniveritesi
Tıp Fakültesi
Ortopedi ve Travmatoloji
Anabilim Dalı